FacebookПідписатися на RSS

Проект«Боротьба з насильством щодо дітей в Україні»

В ЧОМУ ЗАКЛЮЧАЄТЬСЯ СУТЬ ПРОЕКТУ?

Проект Ради Європи «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні» буде фокусуватися на підтримці України у посиленні її реакції на випадки сексуальної експлуатації дітей, у тому числі в цифровому середовищі, на поширенні сприятливих для дітей практик з акцентом на забезпеченні прав дітей-жертв та свідків у судових провадженнях, та просуванні прав дитини в цифровому середовищі.

Проект є продовженням роботи попереднього Проекту Ради Європи «Боротьба з насильством щодо жінок та дітей», реалізованого у 2017-2018 роках.

ЯКЕ ПРАВОВЕ ПІДГРУНТЯ ПРОЕКТУ?

З 2012 року Україна є учасницею Конвенції Ради Європи про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства (Лансаротська конвенція), яка є найбільш амбітним та всеосяжним міжнародно-правовим інструментом, спрямованим на запобігання насильству та захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства, а також притягнення винних осіб до відповідальності та сприяння міжнародній співпраці в цих сферах.

Проект буде реалізовуватися в рамках Плану дій Ради Європи для України (2018-2022) Відділом Ради Європи з захисту прав дітей та у тісній співпраці з офісом Ради Європи у Києві. Діяльність закріплена в Стратегії Ради Європи з прав дитини (2016-2021), зокрема в трьох пріоритетних напрямках: життя, вільне від насильства, правосуддя дружнє до дітей, та права дітей у цифровому середовищі. Крім того, проект є частиною програми Ради Європи «Будуємо Європу для дітей і разом з ними».

Сам проект сприяє впровадженню цих міжнародних стандартів і спирається на прогрес та роботу, вже проведену на національному рівні. Мета та очікувані результати проекту відповідають положенням:

- Національної стратегії реформування системи юстиції щодо дітейна період до 2023 року, затвердженої Розпорядженням Кабінету Міністрів України 18 грудня 2018 р №1027р.;

- Державної соціальної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини»на період до 2021 р., затвердженою Постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2018 р. № 453;

- Закону України «Про охорону дитинства»від 26.04.2001.

З КИМ МИ СПІВПРАЦЮЄМО?

Основними партнерами проекту є Міністерство внутрішніх справ, Міністерство юстиції, Міністерство соціальної політики, Міністерство цифрової трансформації, Міністерство освіти і науки, Уповноважений Президента з прав дітей, Офіс Уповноваженого ВР з прав людини, Офіс Генерального Прокурора, Національна поліція, тощо. Співпраця та партнерські стосунки будуть досягнуті з іншими відповідними державними установами, міжнародними організаціями, а також з громадськими суспільними організаціями, які працюють у цій галузі.

ХТО ОТРИМАЄ ПЕРЕВАГИ ВІД ДАНОГО ПРОЕКТУ?

Діти в Україні, зокрема ті, що знаходяться в найбільш уразливих становищах, отримають перевагу від підвищення ефективності попередження та захисту від сексуального та інших форм насильства через посилену систему захисту дітей, управління якою здійснюють кваліфіковані та компетентні працівники. В даному контексті, проект націлений на суддів, прокурорів, юристів, працівників правоохоронних органів, соціальних працівників, вчителів, освітян, батьків.

Проект підвищує обізнаність щодо явища сексуального насильства над дітьми, в тому числі в онлайн-середовищі, та прав дитини в цифровому середовищі в Україні. Дані цілі будуть реалізовані за рахунок низки заходів, включаючи публічні інформаційні та інформаційно-просвітницькі кампанії та цілеспрямоване підвищення рівня відповідальності осіб, що приймають рішення, органів влади та фахівців.

Радою Європи спільно з Міністерством освіти і науки України в рамках проєкту Ради Європи «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні» було підготовлено та адаптовано інформаційні матеріали, які можуть бути додатковим ресурсом у проведенні заходів до вищевказаних днів, доступні за посиланнями, а саме:

Серію навчальних відеоуроків для батьків та дорослих, які працюють з дітьми та для дітей «Батьківство в епоху цифрових технологій»:

Захист дітей в інтернеті

Сексуальний шантаж

Секстинг

Секс-чатинг

Грумінг

Зображення сексуального характеру, що використовуються для помсти

Відеоролик "Почни говорити"

Відеоролик "Розкажи дорослому, якому довіряєш"

Буклет "Дізнайся про свої права в цифровому середовищі"

Кiлькiсть переглядiв: 212